WORK AND STUDY

WORK AND STUDY

İngilizcenizi, yurtdışında pratik yaparken aynı zamanda çalışıp para kazanarak geliştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Work and Study programları ile; İngilizce dil eğitiminizi o dilin konuşulduğu bir ülkede alırken aynı zamanda yasal olarak çalışıp yaşam masraflarınızı karşılama şansı elde edersiniz.

Bir öğrencinin uluslararası bir şirkette başarılı bir kariyere sahip olmasının önündeki en büyük engellerden birisi; dil yetersizliği olmaktadır. Bu nedenle birçok öğrenci veya mezun; bu sorunu çözmek için uluslararası ortak dil olan İngilizce’yi öğrenmeye çabalıyor. Bunun en kolay ve etkili yolu; bu dilin konuşulduğu ülkede bir süre eğitim almak ve yaşamak!

Artan döviz kurları göz önünde bulundurulduğunda öğrenciler, dil eğitimleri için en ekonomik yolları arıyor. Bu noktada Work and Study programları, en kurtarıcı programlar olarak karşınıza çıkıyor! Bu program ile İngilizcenizi günlük hayatınızdaki pratikleriniz ile geliştirirken; aynı zamanda çalışarak masraflarınızı da karşılayabileceksiniz. 

Work and Study programı kapsamında dil eğitimi alan öğrencilere yasal çalışma hakkı veren 4 ülke öne çıkıyor: 

İrlanda (Detaylı Bilgi)


Work and Study İrlanda programı ile; İrlanda’da dil eğitimi aldığınız süre boyunca, haftada 20 saat yarı zamanlı (part-time) olarak çalışma hakkına sahip olursunuz. İrlanda Hükümeti’nin öğrencilere sunduğu bu haktan yararlanmak için en az 25 haftalık dil eğitimi programına kayıt yaptırmanız gerekmektedir. 25 haftalık dil eğitiminiz süresince yarı zamanlı çalışma hakkınızın yanında; eğitiminizin bitiminde 8 hafta daha İrlanda’da kalıp tam zamanlı olarak haftada 40 saat çalışma hakkına sahip olursunuz.

Malta (Detaylı Bilgi)


Work and Study Malta programı ile Malta’da yasal olarak yarı zamanlı haftada 20 saat çalışma hakkı elde edebilirsiniz. Programdan yararlanabilmeniz için en az 6 aylık dil eğitimi programına kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Dil eğitiminizin ilk 3 aylık kısmını tamamladıktan sonra; geriye kalan 3 aylık periyotta dil eğitimi alırken aynı zamanda yasal olarak çalışma hakkı elde edersiniz.

Dubai (Detaylı Bilgi)


Work and Study Dubai programı ile İngilizce dil eğitimi alırken aynı zamanda yasal olarak çalışabilirsiniz. Yaşam masraflarınızı karşılayabilir ve İngilizce pratik yapma şansını yakalarsınız.