Londra Roehampton Üniversitesi


LONDRA ROEHAMPTON ÜNİVERSİTESİ

GENEL TANITIM

Üniversite Hakkında

Roehampton Üniversitesi (UoR), Londra'nın güneybatısında yer alan ve yüksek öğretim ve araştırma standardı nedeniyle artan bir küresel itibara sahip, köklü ancak modern bir akademik topluluktur.

Konum, UoR'nin temel varlıklarından biridir. Üniversite kampüsü, 54 dönümlük peyzajlı park alanı içinde yer almaktadır. Ağaçlarla çevrili caddeler ve açık yeşil alanlar, bu 180 yıllık eğitim kurumunun tesislerini birbirine bağlar, ancak öğrenciler Londra'nın merkezine toplu taşıma ile sadece 30 dakika uzaklıktadır. Bu, olabilecek en iyi durumdur; dünyanın en dinamik şehirlerinden birine yakınlığı ile geleneksel bir üniversite yerleşkesi topluluk atmosferine sahiptir.

Üniversite yerleşkesi, öğrencilerin başarılı olması için gerekli tüm olanaklara sahipken, aynı zamanda yaşamak ve çalışmak için güvenli ve sosyal bir ortam sunar. Tarihi binalar son teknoloji tesislerin yanında yer alır. Amfiler ve bilgisayar laboratuvarları, dans ve tiyatro salonlarının yanı sıra tüm öğrencilerin kullanımına açık tam donanımlı bir spor salonu da dahil spor tesislerine sahiptir. Üniversite, çok çeşitli açık ve kapalı sosyal alanlar, yemek seçenekleri, kampüs içi barlar ve çeşitli alkolsüz alanlar sunmaktadır. UoR Öğrenci Birliği, üniversitenin sosyal ortamına hizmet etmek için canlı müzik etkinliklerine, haftalık pazarlara ve kulüp gecelerine ev sahipliği yapar.

Öğrenciler, lisans ve lisansüstü düzeylerde yüzden fazla farklı derece dersine, ayrıca bir dizi doktora çalışma programına ve araştırma pozisyonuna başvurabilirler. UoR, tüm akademik okullarında ve fakültelerinde dünya lideri araştırmalar yapmakla sağlam bir üne sahip olmuştur ve akademik personeli, öğrencilerine uzmanlık sağlayacak öğretim deneyimi ile kendi alanlarında oldukça niteliklidir.

UoR'nin araştırmadaki uzmanlığı ve Londra'ya yakınlığı, öğrencilerinin üniversitedeyken staj ve iş bulmaları için zengin fırsatlar yaratır ve sponsorlar ve mezunlar ağı, UoR mezunlarına daha fazla destek sağlar.

Mezun Sonuçları

UoR'deki yüksek öğretim standardı, araştırma odaklı akademik yapısıyla birleştiğinde, mezun olan öğrencileri son derece istihdam edilebilir hale getirir. UoR lisans öğrencilerinin yüzde 94'ü mezun olduktan sonraki altı ay içinde istihdam ediliyor veya daha ileri eğitime devam ediyor ve ayrıca yeni istihdam rollerinde ulusal ortalamanın üzerinde kazanıyorlar.

Üniversitenin, öğrencilere üniversite dışındaki kararlarında yardımcı olmaya ve onlara tavsiyelerde bulunmaya kendini adamış, yıl boyu hizmet veren bir kariyer destek ekibi vardır. Ekip, ücretsiz kişisel kariyer değerlendirmeleri, bir mentorluk programı, CV tavsiyesi ve mülakat eğitiminin yanı sıra yıl boyunca mevcut öğrencileri UoR'nin kapsamlı mezunlar ve profesyonel iletişim ağıyla buluşturan atölye çalışmaları ve etkinlikler düzenlemektedir. Bu bağlantıların çoğu, mezun olduktan sonra işe yerleştirmeler, stajlar ve istihdam fırsatları ile sonuçlanır.

Üniversitenin istihdam portalı CareerLink, kariyer ekibinin mümkün olduğu kadar çok hizmetini dünyanın her yerinden erişilebilen çevrimiçi bir formatta sunan, mevcut tüm öğrencilere ve mezunlara sunulan çevrimiçi bir kaynaktır.

UoR'den alınan bir derece uluslararası olarak tanınır ve endüstri pozisyonlarına başvururken bir varlık olarak kabul edilir ve UoR'nin güney Londra kampüsünde eğitim alma deneyimi, mezunlarına hayatlarının bir sonraki aşamasına güvenle ilerlemeleri için hazırlar.

Yenilikler

UoR, tüm öğrencileri için güvenli ve emniyetli bir öğrenme ortamı sağlamayı taahhüt eder ve öğrencilerin COVID-19 salgını sonrasında eğitimlerine mümkün olduğunca sorunsuz devam edebilmelerini sağlamak için ayrıntılı ve kapsamlı bir plan hazırlamıştır.

UoR, 2022 yılı boyunca kampüste, yüz yüze öğretim sağlamaya devam etmeyi planlıyor ve gerektiğinde hükümet rehberliğine dayalı her türlü değişikliği uygulayacaktır. Aynı zamanda, üniversitenin toplumun sağlık ve refahını sağlamak ve korumak için birçok önlemi vardır.

Ayrıca üniversite, onlara katılan uluslararası öğrencilere esneklik ve destek sağlar. Üniversite ve personeli, öğrencilerinin ihtiyaçlarına mümkün olduğunca duyarlı olmayı amaçlar. En güncel bilgilerin olduğu Üniversitenin web sitesini görüntüleyiniz.

FİNANS

Ne kadar tutar?

Yıllık ortalama öğrenim ücretleri

Lisans: £14,197

Lisansüstü: £15,750

Yaşam maliyetleri

Yaşam maliyeti: £11,385

Kampüste yaşam: £5,591

Burslar ve finansman

Özellikle yaşaması en pahalı şehirlerden biri olan Londra'da üniversiteye gitmenin maliyeti önemli olabilir. UoR bunu anlıyor ve yeni ve mevcut öğrenciler için son derece geniş bir mali destek seçeneği yelpazesi sunuyor.

Kriterleri akademik mükemmellikten müzikal veya sportif yeteneğe kadar değişen, hem BK/AB hem de uluslararası öğrenciler için lisans ve lisansüstü düzeylerde üstün başarı bursları mevcuttur. Artık espordaki istisnai performansı takdir eden bir burs vardır.

Bu üstün başarı bursları 1.000 GBP ile 4.000 GBP arasında değişir ve üç yıl boyunca uygulanır. Mezun yönlendirmeleri ve halihazırda UoR'den bir dereceye sahip olan lisansüstü öğrenciler için de indirimler vardır.

Bunun dışında, üniversite tarafından sunulan çok sayıda başka mali destek seçeneği vardır. UoR'nin mali açıdan zor durumda olanlar için bir Öğrenci Zorluk Fonu vardır ve tüm öğrenciler için kişisel mali durum ve bütçeleme konusunda ücretsiz tavsiye ve destek sunar.

Bursları Keşfedin

Roehampton Üniversitesi, sundukları derslere kayıt yaptıran öğrencilere burs sağlamaktadır.

AYRICALIKLAR

Giriş koşulları

Üniversite, farklı niteliklere sahip lisans programlarına başvuran adayları değerlendirirken bir karşılaştırma aracı olarak UCAS Tarifesini kullanır ve bu aynı zamanda UoR'nin bir dizi farklı nitelikle başvuran aday öğrencileri değerlendirmesine olanak tanır.

Giriş koşulları genel olarak kurs bazında değişir ve özel derece program bilgileri üniversite web sitesinden bulunabilir. Üniversite, tüm lisans dersleri için genel bir dizi giriş koşulları uygulamaktadır. Bunlar;

 • GCE İleri Düzey’de iki ayrı derste geçmek,
 • GCE İleri Düzey’de bir dersten geçiş artı (a) GCE İleri Yardımcı Düzey’de iki ayrı derste geçer, veya (b) Mesleki A-Düzey Tek Ödüllü, veya (c) iki Mesleki A-Düzey bölüm Ödülü;
 • Bir mesleki A-Düzey Çift Ödül; veya
 • Bir mesleki A-Düzey Tek Ödül artı (a) iki mesleki A-Düzey bölüm ödülü, veya (b) GCE İleri Yardımcı Düzey’de iki ayrı derste geçer; veya
 • Bir BTEC Ulusal Sertifika ve Diploma; veya
 • (a) ile İskoç Eğitim Sertifikası, Yüksek sınıfta en az üçü dahil olmak üzere beş konuda geçer, veya (b) tümü Yüksek notta veya Yeni Yüksek notta dört dersten geçer; veya
 • Uluslararası Baccalaureate tam Diploması, veya
 • Yüksek düzeyde C notunda 4 dersten geçer notu olan bir İrlanda Ayrılma Sertifikası.

Bazı dersler, matematik ve İngilizce gibi temel beceri alanları gibi belirli konularda GCSE C notu veya üstü gerektirmektedir. Ayrıca uluslararası başvuru sahipleri, seçtikleri kursa başlamadan önce bir dereceye kadar İngilizce konuşma yeterliliği göstermelidir ve üniversite web sitesinde aşağıdaki IELTS standartlarına eşdeğer bir liste sağlanmaktadır.

 • Lisans derecesi- her bileşende en az 5,5 olmak üzere genel olarak 6,0.
 • Yüksek Lisans derecesi- her bileşende en az 5.5 olmak üzere genel olarak 6.5.
 • Araştırma derecesi- her bileşende en az 6.5 olmak üzere genel olarak 7.0.

BÖLÜM VE FAKÜLTE

Öğretim Kalitesi

UoR, hem yerel hem de küresel düzeyde araştırma gücünün bel kemiğini oluşturan öğretim ve mentorluk kalitesiyle olağanüstü bir üne sahiptir.

Son Araştırmalarda Mükemmellik Çerçevesi değerlendirmesinde, UoR, Birleşik Krallık’taki en yoğun araştırma yapılan modern üniversite olarak derecelendirildi. Bu kadar uzun ve ilerleyici bir öğretim geleneğine sahip bir üniversite olarak UoR, öğrencilerine ve personellerine sağladığı eğitim hizmeti ve öğrenme fırsatlarını geliştirmek için istikrarlı bir şekilde çalışıyor. Ayrıca öğretimin olağanüstü kalitesini sağlamak için yürürlükte olan bir dizi önlemler vardır.

Akademik personel, son teknoloji dersler verir ve öğretimleri en son bilgi ve söylemlerle bilgilendirilir.

UoR, her sömestrde iki kez toplanan ve öğretim yöntemlerinin her yıl dikkatle incelenmesini, eğitimle ilgili kalması ve öğrencilerin ihtiyaçlarına göre ayarlanmasını sağlamak için dahili modül değerlendirmeleri yapan bir iç komite olan Öğrenme, Öğretme ve Kalite Grubunu oluşturmuştur.

KAMPÜS VE OLANAKLAR

Olanaklar

UoR kampüsünde öğrencilere sunulan tesisler kapsamlı ve iyi yapılandırılmıştır. Yeni öğrenciler üniversitenin 4 kolejinden birine ait olacaktır; Digby Stuart, Southlands, Froebel ve Whitelands. Whitelands Koleji dördünden en eskisidir ve Birleşik Krallık’taki herhangi bir üniversiteden daha uzun süredir kadınlara yüksek eğitim verir. Bu zengin tarih, UoR'nin değerlerini ve herkes için kapsayıcılık ve eğitime yönelik tutumunu göstermektedir. Bu kolejler, üniversitenin organize sosyal ve sportif aktivitelerinin çekirdeğini oluşturur ve üniversite içindeki her öğrenciye sınıf bağlamı dışında akranlarını ve öğretmenlerini daha yakından tanıyabilecekleri bir ev topluluğu sağlar.

Kampüste, Londra'daki en iyi değer seçeneklerinden bazıları da dahil olmak üzere birçok konaklama seçeneği vardır. Bunlar, ebeveyn banyolu lüks odalardan ortak banyolu daha uygun fiyatlı seçeneklere kadar değişiklik göstermektedir. UoR’da herkese uygun seçenekler mevcuttur.

Üniversite yerleşkesi, bireysel çalışma ve grup çalışması için alanların yanı sıra 350,000 kitap, eKitap ve kaynağın ödüllü bir kütüphaneye sahiptir. Öğrencilerin aktif kalmaları ve eğitimlerinin ötesinde yeni beceriler kazanmaları için her türlü fırsata sahip olmalarını sağlamak için tesis bünyesinde tam donanımlı bir spor ve fitness merkezi, açık hava kortları ve birinci sınıf dans stüdyoları bulunmaktadır.