ISE

ISE DUBLIN DİL OKULU HAKKINDA GENEL BİLGİ

The International School of English (ISE) Dil Okulu, 1997 yılında İrlanda’da kurulan ve her yıl binlerce uluslararası öğrenciye yüksek standartlarda eğitim sağlamaya yönelik faaliyet gösteren profesyonel bir dil okuludur. Tecrübeli eğitim kadrosu, tüm öğrencilerin hedeflerine ulaşmaları için özverili bir çalışma ortamı sağlarken aynı zamanda onlara unutulmaz bir deneyim fırsatı da sunmaktadır. Dersler tamamen konuşma becerilerinizi arttırmaya yönelik olarak işlenmektedir. Öğrencilere, ilerlemelerini takip edebilmek için haftalık testler uygulanır. Bu testler sonucunda gelişimlerini görmek ve ilerletebilmek için 6 haftada bir öğretici değerlendirmeler yapılır.

Neden ISE Dil Okulunda Eğitim Almalısınız?

• 1997'den beri gelen eğitim tecrübesi

• Öğrenciler için düzenlenen sosyal ve kültürel aktiviteler

• Waterford'da 16, Dublin'de 14 modern ve son teknoloji sınıflar

• Tek, çift ve üç kişilik oda seçeneği bulunan konaklama çeşitliliği

• Dil gelişimi için düzenli olarak verilen destekler, geri bildirimler ve tavsiye

• Eğitim ve öğretim yeterliliğine sahip deneyimli öğretmenler

• Akreditasyonlara sahip güvenilir bir kurum

Şubeler

İrlanda’da kurulan ve günümüzde de sadece bu ülkede merkezleri bulunan The International School of English (ISE) Dil Okulu, İrlanda’da iki farklı lokasyonda uluslararası öğrencilere İngilizce dil eğitimi hizmeti vermektedir. Bu lokasyonlar Dublin ve Waterford’dur.

Dublin kampüsü şehrin güneyinde yer almaktadır. Tarihi bir park olan Stephen’s Green’e birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Aynı zamanda Dublin’in en popüler alışveriş caddesi olan Grafton Street’e de yürüyerek ulaşılabilmektedir. Okulun etrafında çok sayıda restoran, kafe, pub, sokak pazarları ve alışveriş dükkanları da bulunmaktadır.

Waterford şehrindeki kampüs kentin sakin yerleşim bölgesinde yer almasına rağmen merkezi bir konumda bulunur. Kampüse 10 dakika uzaklıkta yer alan Lusdiggan Alışveriş Merkezinde öğrencilerin faydalanabileceği bir çok kafe, restoran ve market bulunmaktadır. Bir zamanlar eski bir tiyatro olan ve günümüzde büyük bir kitapçı ve kafeye dönüşen Book Center’de okula 15 dakika uzaklıkta yer alır.

Kurs Seçenekleri

Her ihtiyaca yönelik hazırlanan farklı kurs seçenekleri ile İngilizce gelişiminizi istediğiniz şekilde planlayıp buna yönelik olarak size sunulan programlar arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. The International School of English (ISE) Dil Okulunda sunulan kurs seçenekleri şunlardır;

Genel İngilizce

Haftada 15 saat verilen Genel İngilizce programı ile yeni dil yapıları ve kelimeler öğretilir. Program; konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerinizi geliştirmeye yönelik bir yapıya sahiptir. Sınıfların iletişimsel ve canlı olmasını sağlamak için öğrenciler çiftler ve gruplar halinde çalışmaya teşvik edilir.

Yarı-yoğun İngilizce

Haftada 15 saat Genel İngilizce ve Sınav Hazırlık programı verilir. Canlı dersler ile iletişim becerileri üzerine yoğunlaşılırken konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerileri geliştirilir. Ayrıca ek olarak haftada 5 saat konuşma sınıfları bulunmaktadır. Öğrencilere verilen belli konular üzerine tartışmaları ve konuşma akıcılığı sağlamak amaçlanır.

Genel İngilizce ve IELTS Hazırlık

Haftada 15 saat Genel İngilizce ve Sınav Hazırlık programı verilir. Canlı dersler ile iletişim becerileri üzerine yoğunlaşılırken konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerileri geliştirilir. Ayrıca ek olarak haftada 5 saat IELTS sınavına hazırlık eğitimi verilmektedir. Bu sayede öğrencilerin IELTS için okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerileri geliştirilir.

Yoğun İngilizce

Haftada 30 saatlik İngilizce eğitimi verilen programda sabah ve öğleden sonra 3’er saat Sınav Hazırlık eğitim verilir. Öğrenciler gruplar halinde çalışmaya teşvik edilerek iletişim becerileri üzerine gelişim gösterilmesi amaçlanır.

Genel İngilizce + İş İngilizcesi

12 hafta Genel İngilizce + 13 hafta İş İngilizcesi ile toplam 25 haftalık bir eğitim programından oluşmaktadır. Genel İngilizce programında konuşma, dinleme, yazma ve konuşma becerilerinin gelişimi sağlandıktan sonra kalan 13 haftada da İş İngilizcesi dersleri ile birlikte program sonunda İş İngilizcesi sınavına hazır hale gelmek amaçlanmaktadır.

IELS Hazırlık

Haftada 20 ders verilen IELS Hazırlık kursu ile IELTS sınavı için konuşma,yazma,dinleme ve konuşma bölümlerine hazır hale gelmek amaçlanmaktadır. B1 seviye İngilizce’yi tamamlamış olup B2 ve C1 seviyede olan öğrenciler içindir.

Konaklama Seçenekleri

ISE dil okulunda öğrenciler için aile yanı ve yurt konaklaması seçenekleri sunulmaktadır. Dublin’de aile yanı ve yurt seçeneği mevcutken Waterford şehrinde yalnızca yurt konaklaması seçeneği bulunmaktadır.

Dublin’de Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklama İrlanda halkının kültürü daha iyi deneyimlemek için en iyi seçenektir. İrlandalıların yaşam tarzını daha yakında görmek, evde birlikte yemek yapmak öğrencilerin dil gelişimlerine katkı sağlar. Aileler hem geleneksel İrlanda kültürü hem de modern günümüz aile yapısına sahip olabilmektedir. Evler okula 40 dakika uzaklıkta banliyölerde yer almaktadır. Tek veya çift kişilik oda, ortak banyo ve yemek planı seçenekleri bulunmaktadır.

Dublin’de Öğrenci Yurdu Konaklaması

Öğrenci yurtları şehrin güvenli bölgelerinde ve okula yakın konumda yer almaktadır. Yurtlarda TV, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, mikrodalga, ocak ve merkezi ısıtma bulunmaktadır. Farklı kültürlerden gelen çok sayıda öğrenci ile tanışma fırsatı bulunan yurtlarda dil gelişimi sağlamak ve farklı kültürler öğrenmek mümkündür.

Waterfor’da Öğrenci Yurdu Konaklaması

Yurtlar üniversite tarzında yaşamaktan keyif almak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Diğer öğrencilerle oda paylaşımı, birlikte yemek pişirme ve sosyalleşme olanakları bulunur. Yurtlar okula yürüyerek 10-20 dakika mesafede yer almaktadır. Tek veya çift kişilik ya da çok yataklı oda seçenekleri bulunmaktadır.

Sosyal Etkinlikler

Sosyal Etkinlikler Departmanı öğrenciler için heyecan verici bir sosyal takvim hazırlamaktadır. Müzeleri, sanat galerilerini, plajları ve kırsal alanları ziyaret edeceğiniz bir çok aktivite yapılmaktadır. Dublin’in tarihini ve kültürünü öğreneceğiniz şehir turları da düzenlenmektedir. Yılbaşı, paskalya ve yetenek gecesi gibi aktiviteler düzenli olarak yapılmaktadır. Son yapılan yetenek gecesinin kazananına Madrid gezisi hediye edilmiştir! Düzenlenen bazı aktiviteler şunlardır;

• Barbekü partisi • StPatricks Günü • Beer Pong • Karaoke gecesi • Film gecesi